Uzakdoğu Tur Kampanyaları

Müşteri İlişkileri       Faydalı Bilgiler       Banka Hesap Bilgileri       Bize Ulaşın


İnsan Kaynakları       Güvenlik ve Gizlilik       Site Kullanım Şartları       Künye

Kampanyalarımızdan Haberdar Olabilirsiniz.

Tatilindeks.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Excess Turizm’e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatilindeks.com  sorumlu tutulmaz. Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir. Tesislerin değiştirdikleri, arttırdıkları ya da azalttıkları yıldız sayıları yine bakanlık tarafından kontrol edilir. Tatilindeks.com’ daki otellere ait belirtilen yıldız sayılarının ve diğer derecelendirmelerin bilgisi tavsiye ötesine geçmemektedir. Tatilindeks.com bu bilgilendirmeden dolayı sorumlu tutulamaz. Tatilindeks.com kendisine bildirilmeyen içerik ve değişikliklerinden sorumlu değildir. Önemli konularda ofislerimizden bilgi edininiz.  

© 2012 Tatilindeks.com | Ekses Tur Turizm Ltd. Şti. - Belge No: A-3936 | Tüm Hakları Saklıdır.

......................................................................................................................................................................................................................................................

Tel : 0 (212) 632 31 13
Acil: 0 (532) 432 39 38

A-3936

...............................................................................................................................................................................................................................................................

Sitemap

Tabiata | Doğa Tatili | Doğa Turları | Alternatif Tatil | Outdoor Etkinlik Yönetimi

Daha çok seçenek ve daha güncel bilgi için yeni web sitemiz

TABİATA.COM

TESİS BİLGİLERİ

KAZ DAĞLARI KÜLTÜR DOĞA TURİZM TESİSİ , KAZ DAĞLARI DOĞA KONAKLAMA

165 TL.

‘den Başlayan Fiyatlarla

KAZ DAĞLARI DOĞA TURİZM TESİSİ -1-

Tesis Kodu: 1026

Kaz Dağları      

TALEP FORMU


Listen to audio CAPTCHA

BANKA HESAP BİLGİLERİ

0 (212) 632 31 13

BİLGİ ve REZERVASYON

Çanakkale Kaz DağlarıMuhteşem manzaraları, dinlendirici yeşil alanları ve birçok kaplıcasıyla Kaz Dağı Milli Parkında, doğanın estetiğini mitolojik hikayelerle hissedebilirsiniz. Mitolojide Afrodit, Hera ve Athena arasındaki Dünyanın İlk Güzellik Yarışmasının burada yapıldığını görürüz. Hikayeye göre Tanrılar, Thetis ile Peleus'un düğünü için toplandıklarında, düğüne davet edilmeyen Eris (Nifak), Athena, Hera ve Afrodit'in bulunduğu yere altın bir elma atar. Elmanın üzerinde "en güzeline" yazılıdır. Çanakkale Kaz Dağları Doğa Tatili Üç tanrıça arasında "en güzel benim" tartışması başlar. Çanakkale Kaz Dağları Ekolojik Yaşam Çiftliği Zeus, en güzelin seçilmesinde hakem olarak İda Dağı'nda bulunan Paris'in görevlendirilmesini buyurur. Kaz Dağları Ekolojik Tatil Tanrıçalar, Paris'in önünde güzellikleriyle övünüp, ona armağanlar vaad ederler. Kaz Dağları Çiftlik Tatili   Hera, Paris'e kendisini seçmesi durumunda evrenin krallığını; Athena savaşta yenilmezliği; Afrodit ise kadınların en güzeli Helena'nın aşkını vaad etmektedir. Çanakkale Kaz Dağları Kampı Bunun üzerine Paris, üç tanrıçadan en güzelinin Afrodit olduğuna karar verir ve altın elmayı ona verir. Çanakkale Kaz Dağları Pansiyon Kazdağları, Anadolu yarım adasının kuzeybatısında yer alan, Biga yarım adasının en yüksek dağıdır. Çanakkale Kaz Dağları Konaklama  Ege Bölgesi ile Marmara Bölgesini birbirinden ayırır. Çanakkale Kaz Dağları Kalacak Yer  Kazdağları Çanakkale ve Balıkesir sınırları içerisinde bulunmaktadır. Çanakkale Kaz Dağları Tatil Edreit körfezinin kuzeyini takiben, kuzey doğu-güney batı yönünde 60 - 70 km. uzunluğunda olan Kazdağları, batıda Dede dağı, ortada kazdağı, doğuda Eybek dağı, kuzeydoğuda Gürgen, Kocakatran, Küçükkatran ve Susuz (Sakar dağı) dağlarından oluşur.

Çanakkale Kaz Dağları Konaklama Tesisleri Bayramiç'in doğu yönündeki Evciler Köyü'nün 5 km. ilerisinde Kazdağları'nın güzel mesire yerlerinden birisi var. Çanakkale Kaz Dağları Rehberi Ayazma denilen ve bol suyun aktığı yörede mitolojide Paris'in tanrıçalar arasında güzel seçmesine nazire olarak her yıl güzellik yarışması düzenleniyor. Çanakkale Kaz Dağları Bilgi Kaz Dağları üzerinde en güzel  yerleşimlerden biridir Kalkım. Çanakkale Kaz Dağları Nasıl Gidilir  Son dönemde turizmde de atağa kalktı.  Çanakkale Kaz Dağları Pansiyon Rehberi  Ekoturizm, atçılık, trekking tutkunları bu güzel beldeyi keşfettiler. Çanakkale Kaz Dağları Butik Otel  Kalkım'a dileyenler Edremit üzerinden, dileyenler Çan, Yenice üzerinden gidebilir. Çanakkale Kaz Dağları Pansiyonları Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Çanakkale’de il alanının % 54”ü orman alanları ile kaplıdır.  Çanakkale Kaz Dağları Tatili  Ormanların ibreli ama ağaç türlerinin başta Kazdağı köknarı (endemik) olmak üzere karaçam, kızılçam, bodur ardıç ve adi porsuk oluşturur. Çanakkale Kaz Dağları Kamp Akdeniz ikliminin kurak dönemi ağaç topluluğu ortadan kalkmış alanlarla yeni orman örtüsünün gelişmesine olanak vermez.  Çanakkale Kaz Dağları Küçük Otel Bu nedenle orman alanı içinde ve çevresinde yer yer maki toplulukları görülür.  Çanakkale Kaz Dağları Nerede Kalınır Koru tipi ormanlara daha çok Kazdağı sınırlarına değin görülür.  

Çanakkale Kaz Dağları Haftasonu Tatili Kazdağı, Eğrikabaağaç, Katrandağı ve Gürgendağı çevrelerinde ulaşımın güç oluşu buradaki ormanların nispeten bakir kalmasına neden olmuştur.  Çanakkale Kaz Dağları Yaz Tatili Pek çok bilimsel araştırmanında yapıldığı bir yöredir.  Çanakkale Kaz Dağları Ulaşım Ormanlar hemen deniz düzeyinde başlamakla birlikte daha yoğun olarak 300 m. Yükseklikten sonra yer alır. Çanakkale Kaz Dağları Doğada Tatil Kaz Dağı ya da Kaz Dağları olarak iki biçimde adlandırılan dağ büyük ölçüde Biga Yarımadası'nda uzanmaktadır.  Çanakkale Kaz Dağları Ekolojik Tatil Kaz Dağları, batıda Dede Dağı, ortada esas Kaz Dağı ve üç tepesi (kuzeyde Babadağ, ortada Karataş tepe, güneyde Sarıkız tepesi) doğuda Eybek Dağı, kuzey doğuda Gürgen Dağı ve Kocakatran Dağı’ndan oluşur.  Çanakkale Kaz Dağları Temalı Tatil  Üç tepesi olan esas Kaz Dağı'nın en yüksek tepesi 1774 metre olan Karataş tepesidir ve Balıkesir'in Edremit ilçesi Güre beldesinin kuzey-kuzey batı istikametine düşmektedir.  Çanakkale Kaz Dağları Kalacak Yer Çanakkale'nin Bayramiç ilçesi Ayazma mesire yeri ise Kaz Dağı zirvesinin kuzey batısına düşmektedir ve mesire yerine ulaşmak için Bayramiç'ten yaklaşık 17 km'lik Evciler Beldesi yolunu takip edip Evciler'den sonra 6 km'lik yol aşılarak ulaşılabilir.

Çanakkale Kaz Dağları Küçük Oteller   Bölgedeki en önemli merkez Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu ve Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldeleridir. Çanakkale Kaz Dağları Ne Yapılır Kazdağı, Antik dönemlerde "İda" olarak adlandırılmış ve pek çok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. İsminin Giritli denizciler tarafından, Girit'te Zeus'un doğduğu İda Dağı'na atıfta bulunmak için İda konduğu mitolojide yer alır. Çanakkale Kaz Dağları Konaklama Rehberi   Bundan ötürü dağ Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahiptir. Homeros'un İliada destanında "bin pınar İda" olarak geçmektedir.

Küçükkuyu'nun kuzeyinde, Adatepe köyünün güneyindeki geniş bir alana hakim bir tepede Zeus Altarı isimli bir tapınak bulunmaktadır. Rivayet olunur ki, yüce Zeus bu tepede Afroditle sevişir ve bir yandan da savaş yönetirmiş. Sarıkız efsanesi Kaz Dağı'nın İran'a kadar uzanan bir İslami Sarıkız efsanesi vardır.  Çanakkale Kaz Dağları Alternatif Tatil Kazdağları'nın en ünlü efsanesi Sarıkız inanışıdır. Kaz Dağları Pansiyon  Kazdağı, söylenceler açısından da oldukça zengin. Adı mitolojide İda olarak geçiyor. Homeros İlyada'da ‘‘Bol pınarlı, vahşi hayvanların anası’’ olarak İda Dağı'ndan sık sık bahsediyor. Kaz Dağları Pansiyonları Efsaneye göre Hera, Afrodit ve Athena'nın katıldıkları, Truva Savaşı'na yol açan o meşhur güzellik yarışması burada yapılmış, Zeus burada doğmuş, tanrılar Truva Savaşı'nı buradan izlemiş ve Afrodit ilk kez burada aşık olmuş.  Kaz Dağları Apart Oteller Kazdağı'nın ismiyle ilgili en önemli efsane ise Sarıkız Efsanesi. Efsaneye göre, Edremit'in Güre Köyü'nde Sarıkız adında çok güzel, iyi yürekli bir kız yaşarmış. Kaz Dağları Villada Tatil   Kendisini sevmeyenlerin iftiraları sonucu babası Sarıkız'ı 5-10 kazla birlikte İda Dağı'na bırakmış. Bir süre sonra kızını görmeye gelen baba, kızından su istemiş ve Sarıkız dağın tepesinden elini körfeze uzatarak tasını doldurunca kızının erdiğini anlamış.  Kaz Dağları Tatil Oteli Sırrı anlaşılan Sarıkız orada, buna çok üzülen babası ise İda Dağı'nın başka bir tepesinde ölmüş. Bu efsaneye göre İda Dağı Kazdağı, dağın doruğu Sarıkız Tepesi, kızın babasının öldüğü yer de Babadağı olarak anılmaya başlar.  Kaz Dağları Tatil Otelleri Güre'nin üstünde yer alan Kavurmacılar Köyü'nde yaşadığına inanılan Sarıkız için her yıl Ağustos ayında bir hayır düzenleniyor. Köyde keşkek, pilav, nohut pişirilip yeniyor, şerbetler içiliyor. Terkedilmiş görünümlü köyde kalan beş-altı ailenin yanı sıra yeni yapılanmalarada rastlanıyor. Bir başka doğal özelliğini koruyan köy ise Yassıcalı, evleriyle dikkati çekiyor.Kaz Dağları Bungalow Sarıkız Şenliklerine olan ilginin her yıl arttığı gözlenmekte, katılımın yüksek olması etkinliklerin zenginliğini arttırmaktadır. Son yıllarda yurdumuzun çeşitli bölgelerinden ve yöremizden gelen folklorik ekiplere yurtdışından gelen misafirler de katılmaktadır.

TÜM KAZ DAĞLARI TESİSLERİNE BAK


TESİS PROFİLİ:  Kaz Dağlarında zeytin ve çam ormanları içinde, yüzünü Ege Denizine ve Kaz Dağına dönmüş, mimari yapısı, doğası, konforu, yemekleri, olanakları ve muhteşem konumu ile farkını ortaya koyan bir tesistir.  

Tesis , 25 yıllık bir düş’ün öyküsüdür...

Yeşilyurt’un yerlisi olan Mehmet Öngen, köyün geleneksel dokusunun

korunmasında hukukçu ve çevreci kimliğiyle uzun yıllar mücadele etmiş

ve bu uğraş içerisinde köyün Turizmle tanışmasında, Kurduğu tesis ile

katkıda bulunmuştur .

Mimar Cengiz BEKTAŞ'ın çizdiği projenin inşaatına 1995 yılında başlandı.

Beş yıl süren zorlu inşaatta, taş, ahşap, demir gibi geleneksel yapı

elemanları kullanıldı. Doğal çevreye uyumu ve yapı özelliği itibarıyla

çeşitli yayınlarda örnek olarak yer aldı.

2000 yılında hizmete açılan otelimizin iç dekorasyonu, Moda Tasarım

Öğretmeni olan Zuhal ÖNGEN tarafından gerçekleştirildi. Muhteşem

manzaralı otelimizde,tüm doğal güzellikler, iç mekanlara adımınızı

attığınız andan itibaren yerini, seçkin bir konfora sahip mekanlara bırakır...

Bu nedenle de, "doğa ile konforun mükemmel senfonisi", otelimizin

kimliğini yansıtır. Otelimizde misafir olduğunuz süre içersinde,

her köşesinde yer alan yoğun bir emek ve sevginin yarattığı pozitif

enerjinin, bedeninizi sardığını hissedeceksiniz...


AKTİVİTELER:  Doğal İçinde Güzel Konum, Doğa Yürüyüşleri, Yüzme Havuzu, Özel Plaj, Çim Dinlenme Terası, Kütüphane, Toplantı Salonu, Hobi Salonu, Bilardo, Barbekü Mangal Keyfi, Yöre Tarihi, Miteloji ve Efsaneler İle İlgili Söyleşiler, Basketbol


TESİS ve ÇEVRESİ OLANAKLAR:  Dağ Manzarası, Restoran, Bahçe, Açık Havuz, Hobi Odası, Toplantı Salonu, Bar, Teras, Emanet Kasası, Isıtma, Klima, Ziyafet İmkanı, Çamaşırhane, Ütü Servisi, Hediyelik Eşya Dükkanı, Kütüphane


ODA ÖZELLİKLERİ: - 18 Adet Standart Oda (Merkezi sistem ısıtma, 24 saat sıcak su, banyo, wc, saç kurutma makinesi, sekiz  tanesinde özel balkon)

- 6 Adet Suit ve Aile Odası (standart odalara ilaveten klima, televizyon, üç odada şömine, hepsinde balkon), - 3 Adet 2'şer Kişilik Villa, Diğer 3 Adeti 4'er Kişilik Villa (Standart ve Suit Odalara ilaveten müzik seti, minibar, su ısıtıcısı, çay,kahve.)

Toplam Kapasite 80 Kişidir.


YİYECEK-İÇECEK HİZMETLERİ:  Tesis Mutfağı; Yemeklerde temel alınan en önemli özellik; Günümüzün ihtiyacı olan hormonsuz, doğal ve ekolojik yiyecekleri misafirlere sunmaktır. Mutfak organizasyonu, bu temel kriter etrafında şekillenir. Tüm yemekler, kendi zeytinliklerimizden tamamen doğal yollarla ürettiğimiz organik ve sızma zeytinyağı ile yapılır. Yine misafirlere sunulan KARAKOVAN BALI, KEÇİ PEYNİRİ, ZEYTİN, SEBZE ve MEYVE ÇEŞİTLERİNİNDEN BAZILARINI tesisin kendi çiftliğinde üretilir. Mevsimine göre misafirlere sunulan özel yemekler arasında; İDA BEĞENDİ, ENGİNAR DOLMA, OĞLAK ETLİ ŞEVKET-İ BOSTAN, ISIRGAN OTLU ÇORBA, ZEYTİNYAĞLI EV BAKLAVASI ve EV BÖREKLERİ sayılabilir.


ADRES:  Yeşilyurt Köyü, Küçükkuyu, Çanakkale


KONUM ve ULAŞIM:  Tesis, yüzünü Kaz Dağlarına ve Ege Denizine dönmüş bir tepenin yamacında zeytin ve çam ağaçlarının arasında konumlanmıştır. Tesisin özel plajı vardrı.

ÖZEL ARAÇ İLE İSTANBUL'DAN: İstanbul - Tekirdağ - Keşan - Eceabat - Çanakkale - Ezine - Ayvacık'tan sonra 25. km de. (Toplam 430 km)

ÖZEL ARAÇ İLE İZMİR'DEN: İzmir - Ayvalık - Edremit - Akçay - Altınoluk - Küçükkuyu'dan sonra 3. km de. (Toplam 240 km)

YENİKAPI - BANDIRMA FERİBOT İLE: Bandırma - Biga - Çan - Bayramiç - Ezine - Ayvacık'tan sonra 25. km de. (Toplam 225 km)


MESAFELER: Deniz: 4 Km , Küçükkuyu: 4 Km , Altınoluk: 15 Km , Assos: 15 Km ,

Çanakkale: 90 Km , Ayvalık: 80 Km , İstanbul: 430 Km , İzmir: 210 Km


DİĞER BİLGİLER:  Kredi Kartı Geçerlidir. Evcil Hayvan Kabul Edilmez. Tesis Tüm Yıl Açıktır. Tesisin konsepti ve fiziki yapısı nedeniyel 5 yaş altı çocuklar tesise kabul edilmemektedir. 5 yaş üzeri çocuklar ebeveynleri ile aynı odada % 50 indirimli konaklama yapabilirler.

* Bayram vb. Özel Günlerde Fiyatlar Farklılık Gösterebilir. Paket Fiyat Uygulanabilir.  

* Detaylı Ulaşım ve İletişim Bilgileri Rezervasyon Kesinleştirmesi Ardından Rezervasyon Makbuzu ve Ekleri ile Birlikte Misafirlerimize Gönderilir.

* Yapılabilecek İndirimler Web Sitemizdeki Fiyatlara Yansıtılmaktadır. Lütfen Pazarlık Teklif Etmeyiniz.

* Bahsi Geçen Olanak ve Hizmetler Tesis veya Yakın Çevresindedir. Bu Olanak ve Hizmetlerin Bazısı Ücretli, Bazısı Ücretsizdir.

* Fiyat Değişiklikleri Eş Zamanlı Web Sitemize Yansımamış Olabilir.


FİYAT BİLGİLERİ ve REZERVASYON


2012 FİYATLARI:


Yarım Pansiyon (Oda+Kahvaltı+Akşam Yemeği Dahil) Gecelik Oda Fiyatları;


STANDART ODALAR:


İki Kişi İçin Oda Fiyatı :                       330  TL.


Üç Kişi İçin Oda Fiyatı :                       410  TL.


Tek Kişi İçin Oda Fiyatı :                     200  TL.


SUIT ODALAR:


İki Kişi İçin Oda Fiyatı :                       420  TL.


Üç Kişi İçin Oda Fiyatı :                       520  TL.


VİLLALAR:


İki Kişi İçin Oda Fiyatı :                       530  TL.


Üç Kişi İçin Oda Fiyatı :                       630  TL.


Dört Kişi İçin Oda Fiyatı :                    730  TL.


SEFA KÖŞKÜ:


İki Kişi İçin Oda Fiyatı :                       600  TL.

Üç Kişi İçin Oda Fiyatı :                       750  TL.* Fiyat açıklamaları için “Diğer Bilgilere” bakınız.